Пятница, 24 мая 2019 00:00

Кінець епохи Мей: прем’єрка Великобританії офіційно оголосила про свою відставку


Прем’єр-міністерка Великобританії Тереза Мей офіційно оголосила, що йде у відставку. Свої повноваження вона складе 7 червня, повідомляє 24tv.ua.

Причиною такого рішення називають неприйняття урядом її позиції щодо здійснення виходу країни з Євросоюзу.

Мей зазначила, що зробила все, аби укласти угоду із Євросоюзом щодо Brexit, за який проголосували британці на референдумі у червні 2016 року – від спроб отримати вигідні для країни умови виходу з ЄС до захисту безпеки королівства та єдності. Проте настав час визнати свою поразку, передає The Guardian.

«В демократії, якщо ти даєш людям вибір, у тебе є обов’язок виконати те, що вони вирішили. Я зробила все можливе, щоб зробити це. На жаль, мені не вдалося. Я намагалася, тричі. Я вважаю, що це правильно було продовжувати, навіть коли шанси на успіх здавалися високими. Зараз мені здається найкращим залишити новому прем’єру ці зусилля. Сьогодні я оголошую, що іду у відставку від 7 червня», – заявила Мей на брифінгу 24 травня.

Вона додала: те, що вона так і не змогла реалізувати Brexit під своїм керівництвом, завжди буде предметом глибокого жалю для неї.

У Британії останнім часом все більше говорять про варіант відмовитися від Brexit взагалі. І цей варіант експерти називають дуже імовірним, оскільки Євросоюз на нього, швидше за все, погодиться. Проте він не єдиний.

Наразі розглядають три найімовірніших варіанти майбутнього Brexit:
– відмовитися від нього;
– провести референдум щодо того, що робити далі;
– здійснювати Brexit без домовленості.

Раніше група ІС повідомляла, що парламент Великобританії проголосує за погодження по Brexit на початку червня.


Джерело статті: “https://sprotyv.info/news/kinec-epohi-mej-prem-ierka-velikobritanii-oficijno-ogolosila-pro-svoju-vidstavku”

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.