Вторник, 02 июня 2020 23:02

Ціна на електроенергію на РДВ обвалилася через махінації трейдерів на шкоду держкомпаніям – ДТЕК

Ціна на електроенергію на ринку на добу вперед (РДВ) у травні обвалилася через торговельні спекуляції, які здійснювали продаж електроенергії для отримання прибутку, але шкодячи державним компаніям "Центренерго" та "Енергоатом".

Об этом сообщает Russiangate

Про це йдеться в колонці генерального директора D.Trading Віталія Бутенка.

"У травні почало коїтися щось дивне. На РДВ (ринок на добу вперед. – Ред.) почали з’являтися заявки на продаж електроенергії за дуже низькими цінами, значно нижчими за собівартість "Енергоатому". Ціни таких заявок були в діапазоні від 10 грн/МВт-г до 550 грн/МВт-г, тобто більш ніж у 50 разів (!!!) нижче за собівартість виробництва Енергоатому. Мовою ринку це називається "демпінг", – повідомив Бутенко.

За його словами, велика пропозиція електроенергії за демпінговою ціною призвела до різкого обвалу цін в кінці травня.

"Аналіз даних Оператора ринку вказує на реалізацію спекулятивної схеми із перепродажу е/е державних підприємств ПАТ "Центренерго" і ДП НАЕК "Енергоатом" на РДВ з отриманням надприбутків трейдерами учасниками схеми", – казав Бутенко.

Суть маніпуляцій, як розповів гендиректор компанії, полягає в тому, що трейдери закуповують електроенергію зі знижкою у державних енергогенеруючих компаній, і при цьому перепродують її на ринку на добу вперед за вищою ціною для отримання прибутку. Зі свого боку держкомпанії такої можливості позбавлені, оскільки продали більшість електроенергії трейдерам.

"Середня маржа трейдерів на перепродажі е/е держкомпаній Центренерго і АЕС склала близько 161 грн/МВт-г. У перерахунку на проданий обсяг це дорівнює чистому прибутку на схемі перепродажу понад 60 млн₴ Чудовий заробіток за 20 днів "неклопітної роботи", – зазначив топменеджер.

Водночас Бутенко назвав безпідставними звинувачення компанії в діях, які нібито призвели до обвалу цін на РДВ. Він наголосив, що Д.Трейдинг закуповує частину електроенергії безпосередньо у теплоелектростанцій ДТЕК Енерго, а частину електроенергії на РДВ. Але після початку маніпуляцій на ринку компанія повністю перейшла на закупівлі електроенергії у ТЕС ДТЕК, в результаті чого її дії були розкритиковані главою комітету ПЕК парламенту Андрієм Герусом, а також Нацкомісією з енергетики та комунальних послуг.

"Це все одно що звинуватити в поганій погоді перехожого за те, що він скористався парасолькою, коли пішов дощ", – резюмував Бутенко.

Нагадаємо, з моменту запуску нового ринку електроенергії в липні 2019 року ціна електрики на РДВ опускалася нижче за позначку 1000 грн/МВт-г майже 30 разів. Максимальне падіння ціни досягало позначки 616 грн/МВт-г. Таке падіння ціни було зафіксоване нещодавно, 11 квітня 2020 року. Тоді проблеми в цьому ніхто, крім генеруючих компаній, не побачив.

В останню декаду травня трапився черговий обвал цін на е/е на РДВ, причиною якого було названо вихід компанії ДТЕК з торгів на даному сегменті ринку.

Тисни! Підписуйся! Читай тільки найкраще!Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/tsina-na-elektroenergiyu-na-rsv-obvalilasya-cherez-mahinatsii-trejderiv-na-shkodu-derzhkompaniyam-dtek.htm”

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.