Понедельник, 06 июля 2020 14:17

Буславець про зв’язки з Ахметовим: Я — "нічиїх", я державна людинаВ.о. міністра енергетики Ольга Буславець відкинула відгуки про симпатії компанії ДТЕК Ріната Ахметова та заявила, що вона — "державна людина" з державницьким мисленням.

Об этом сообщает Русский репортер


Про це вона сказала в інтерв’ю ЕП.


"Коли мені кажуть, що "ти людина того-то", я відразу згадую наш (радянський. — ЕП) класичний фільм "Іван Васильович змінює професію". На зразок того, що ми все чиїсь холопи і ми "чиїхось".


Чому виникла така думка, мені не зрозуміло. При Насалику (екс-міністр енергетики — ЕП) я була неголосуюччим директором у раді Оптового ринку електроенергії, який об’єднував усіх учасників і суб’єктів ринку для прийняття тих чи інших рішень.
Чому я згадала про це? У певні періоди, коли ті чи інші фінансові групи генерували ідеї, які могли б дати їм пріоритет і погано відбитися на інших, я завжди займала дуже принципову позицію", — зазначила Буславець.


За її словами, у неї є 2 "дуже складних моменти" з компанією ДТЕК, коли "доходило буквально до неприємних ситуацій".


"Одне з питань — бажання компанії ДТЕК продавити рішення про пріоритетність спалювання вугілля марки Г, який видобувається переважно на підприємствах ДТЕК. Це було після поділу території Донбасу, коли у нас не стало свого антрацитового вугілля. Повірте, тоді були дуже запеклі дискусії.


Друге питання виникло, коли компанія ДТЕК протистояла "Донбасенерго" з приводу мінімального складу енергогенеруючого обладнання. Вони хотіли захистити свою теплову генерацію з точки зору регулювання і отримання додаткових платежів за встановлену потужність, за розвантаження", — додала вона.


"Я — "нічиїх", я державна людина, у мене державницьке мислення і державні підходи", — запевнила в.о. міністра.


Також Буславець прокоментувала інформацію про те, що вона, працюючи в Міненерго, мала відношення до узаконення скандальної формули "Роттердам +".


"Коли постанова, яка розробляв регулятор, заходило в Міненерго для узгодження, за це питання відповідав департамент фінансово-економічної діяльності, навіть не мій департамент електроенергетичного комплексу.


Мене залучали з точки зору того, що я погоджувала прогнозний фізичний баланс електроенергії за своїми функціональними обов’язками, а ці обсяги лягали в ці формули для розрахунку оптової ринкової ціни. Тому те, що "Буславець там щось затвердила або погодила", як ви розумієте, це повний блеф.


Що стосується того, правильна формула чи ні, я можу сказати: ні у регулятора, ні у міністерства не було повноважень встановлювати якісь ціни на вугілля. Це взагалі суперечить будь-якій здоровій логіці і ринкових відносин", — розповіла вона.


Читайте детальніше в інтерв’ю: В. о. міністра енергетики Ольга Буславець. Про зв’язки з Ахметовим, переговори із "зеленими" та енергетичну кризу


Економічна правда


Джерело статті: “https://www.epravda.com.ua/news/2020/07/6/662622/”

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.