Четверг, 20 февраля 2020 14:22

Очільниця ДБР Венедіктова виступила за скасування закону про недопущення переслідування учасників Майдану

Для справедливого і чесного розслідування справ Майдану необхідно скасувати закон «Про недопущення переслідування і покарання осіб, причетних до подій, які відбулися під час проведення мирних зібрань, і визнання такими, що втратили чинність деяких законів України» від 2014 року.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Про це заявила т. в. о. директора Державного бюро розслідувань Венедіктова Ірина в інтерв’ю LB.ua. За її словами, дія цього закону суперечить Кримінально-процесуальному кодексу.

«Було вбито 78 мітингувальників і 13 міліціонерів. З точки зору справедливості, ми повинні пам ” ятати і про 13 загиблих правоохоронців, які виконували наказ. Якщо накази були злочинними, потрібно притягнути до відповідальності тих, хто їх віддавав», — зазначила Венедіктова.

А згаданий вище закон, за її словами, перешкоджає об’єднання єктивному розслідуванню вбивств правоохоронців.

«Якщо ми хочемо справедливого і чесного розслідування, то цей закон потрібно скасувати. Крім того, ми розробили законопроєкт про заочне засудження, який було направлено всім головам фракцій і Денису Монастирському (голова комітету з питань правоохоронної діяльності, — ред.). Дуже сподіваємося, що депутати його підтримають, оскільки далі ми не можемо рухатися. Я розумію, що цю ініціативу не підтримає широке коло осіб, оскільки заочне засудження стосуватиметься всіх… Але без цього, повторюся, рухатися далі (у справах Майдану) неможливо», — резюмувала Венедіктова.

Нагадаємо, у зв’язку з тім, що з 20 листопада 2019 року органи прокуратури втратили слідчі функції, справи Майдану частково перейшли до Державного бюро розслідувань, частково — до Національного антикорупційного бюро. У рамках ДБР було створен відділ розслідування справ Майдану, який очолив Олександр Буряк. Раніше він обіймав посаду заступника директора ДБР.Джерело статті: “http://povin.com.ua/277421-20-02.html”

Другие материалы в этой категории: СБУ взялось за интернет-издание «Watcher» »

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.