Пятница, 05 июля 2019 08:39

Moody’s погіршило прогноз для банківської системи УкраїниМіжнародне рейтингове агентство Moody’s Investors Service змінило прогноз банківської системи України на "стабільний" з "позитивного", вказавши на ризики, пов’язані зі зростанням споживчого кредитування.


Про це повідомляє Reuters.


"Швидко зростаючі споживчі кредити створять ризики для якості активів в довгостроковій перспективі", — сказав аналітик Лев Дорф.


За оцінками Moody’s, питома вага проблемних кредитів в банківській системі України знизиться до 54% ​​у кінці 2020 року з 69% на кінець 2018 року завдяки активізації кредитування та списанню старих кредитних боргів.


Незважаючи на те, що Moody’s не чекає дефолтів за споживчими кредитахми в найближчі рік-півтора на тлі збільшення доходів домогосподарств, агентство попереджає, що подальше швидке зростання цього виду кредитування може негативно вплинути на якість банківських активів при низьких темпах економічного зростання.


У повідомленні Moody’s йдеться, що стабільність української економіки і фінансової системи буде залежати від здатності Києва продовжити співпрацю з Міжнародним валютним фондом.


МВФ в грудні минулого року схвалив 14-місячну програму stand-by на суму 3,9 млрд доларів, щоб допомогти українській владі впоратися з борговими платежами і утримати фінансову стабільність в умовах політичної невизначеності через президентські та парламентські вибори в 2019 році.


Володимир Зеленський, обраний президентом в кінці квітня, розпустив парламент і призначив на 21 липня дострокові парламентські вибори, які раніше планувалися на кінець жовтня.


Після зміни президента, Київ і МВФ почали дискусії про необхідність підготовки нової програми, переговори щодо якої можуть початися після обрання нового парламенту і призначення нового уряду.


Читайте також: Кредитна пастка. Чим небезпечні позики на телевізори і смартфони


Нагадуємо:


Національний банк у 2019 році приділятиме багато уваги ризикам, пов’язаним із швидким зростанням споживчого кредитування.


У кредитному реєстрі Національного банку зібрана інформація про понад 80 тисяч позичальників — фізичних (53,2 тисячі) і юридичних (27,2 тисячі) осіб.


Портфель гривневих кредитів населенню за 2018 рік виріс на 31,4% — до 135,4 мільярда гривень.


Чистий прибуток платоспроможних банків України в 2018 році становив 21,7 мільярда гривень.


Джерело статті: “https://www.epravda.com.ua/news/2019/07/5/649379/”

Другие материалы в этой категории: Жгут и удаляют зубы: Как украинцы мстят за измены »

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.