Пятница, 31 января 2020 08:37

Депутатка від ОПЗЖ Льовочкіна підтримала РФ у ПАРЄ. Ясько пояснила, чому її не виключать із делегації

Єлизавета Ясько (на фото) заявила, що у неї немає повноважень виключити Юлію Льовочкіну з української делегації в ПАРЄ

Голова делегації Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи й народна депутатка від "Слуги народу" Єлизавета Ясько заявила, що вона не має права виключити з делегації Юлію Льовочкіну, яка підтримала Росію в ПАРЄ. Про це вона 30 січня написала у Facebook.

Об этом сообщает http://viamedstore.com

"Відповідно до правил ПАРЄ, кожна делегація національних парламентів створюється по квотному принципу з представників усіх фракцій парламенту. Це є обов’язковим принципом при формуванні делегації, і якщо ця умова порушується, повноваження делегації не затверджуються", – написала депутатка.

Ясько додала, що ні вона, ні хто-небудь інший не має права включати або виключати когось із делегації.

"Загальновідомо, яку політичну силу пані Льовочкіна представляє і яку політику ця сила проводить. Відповідно до принципу вільного мандата, кожен член делегації має право голосувати на власний розсуд. А делегація формується з усіх парламентських сил. Я не даватиму оцінку вчинку пані Льовочкіної, це справа її партійних босів та виборців. Зазначу, що решта 11 членів делегації, зокрема і я, проголосували проти всіх рішень щодо повернення Росії в ПАРЄ. Вважаю саме таку позицію політично, юридично і морально правильною", – підсумувала голова української делегації.


https://www.facebook.com/lisa.yasko1/posts/10163099936810512

Росію позбавили права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року – одразу після анексії Криму та початку воєнних дій на Донбасі. На знак протесту 2017 року РФ зупинила сплату внесків до бюджету Ради Європи (приблизно €33 млн на рік), що призвело до фінансової кризи в організації. У Росії заявили, що виплатять Раді Європи заборговані внески, якщо ПАРЄ "усуне загрозу дискримінації національних делегацій".

У ніч на 25 червня 2019 року ПАРЄ ухвалила резолюцію про змінення санкційного механізму, яка дозволила делегації Росії повернутися в асамблею. 26 червня 2019 року ПАРЄ 116 голосами (проти – 62, утрималося – 15) ухвалила резолюцію про підтвердження повноважень делегації РФ. 2 липня Росія виплатила внесок у Раду Європи.

29 січня 2020 року ПАРЄ відхилила пропозицію делегації України і країн-партнерів про обмеження повноважень російської делегації. За підтвердження повноважень Росії в ПАРЄ голосувала, зокрема, і Льовочкіна.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-deputat-vid-opzzh-lovochkina-pidtrimala-rf-v-parje-jasko-pojasnila-chomu-jiji-ne-vikljuchat-iz-delegatsiji-1485039.html”

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.