Четверг, 27 февраля 2020 12:18

Бюджет недоотримав близько 9 млрд грн — звіт Мінфіну за 2019 рік

Про це повідомляє Міністерство фінансів України у звіті про виконання державного бюджету за 2019 рік, який опублікували в офіційній пресі уряду.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

У Мінфіні зазначають, що причиною недовиконання бюджету на близько 9 мільярдів гривень (якщо зіставити із запланованими на цей рік доходами) була зміна у макроекономічній ситуації.

«У 2019 році існували кілька чинників, які не дозволяли виконувати планові показники по доходах. Ключовими були зміцнення гривні, внаслідок чого зменшились митні надходження, повільніше зростання імпорту (зокрема через зниження цін на природний газ та нафтопродукти), падіння виробництва тютюнових виробів, нижчі обсяги видобування природного газу», — пояснюють у Мінфіні.

У відомстві додають, що недоотримання доходів бюджету не завадило їм профінансувати ключові видатки — на виплату пенсій, субсидій, освіту та медицину.

За січень 2020 року державний бюджет було недовиконано приблизно на чверть за доходами. Цьому сприяв занизький курс валют, який вплинув на надходження від імпорту.Джерело статті: “https://hromadske.ua/posts/byudzhet-nedootrimav-blizko-9-mlrd-grn-zvit-minfinu-za-2019-rik”

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.